Bóg w wierzeniach indiańskich

W stolicy Peru trwa IV Sympozjum Teologii Indiańskiej (28 marca – 2 kwietnia). W imprezie zorganizowanej w Limie pod auspicjami Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej CELAM bierze udział 50 teologów, w tym sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, abp Luis Ladaria.

Temat sympozjum brzmi: „Teologia stworzenia w wierze katolickiej oraz w mitach, obrzędach i symbolach pierwotnych ludów chrześcijańskich Ameryki Łacińskiej. Zamysł Boży w stworzeniu człowieka i we wszechświecie”.

Zamiarem organizatorów spotkania jest wydobycie z indiańskich opowiadań o powstaniu świata elementów zbieżnych z objawieniem chrześcijańskim oraz przeanalizowanie ich w świetle Słowa Bożego i Tradycji Kościoła. Chodzi o wypracowanie narzędzi pomocnych w tzw. inkulturowanej ewangelizacji, którą zaleciła konferencja biskupów Ameryki Łacińskiej z 2007 r. w Aparecidzie, podkreślając równocześnie potrzebę troski o środowisko naturalne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.