Miejscowość Lumbini na południu Nepalu, w której urodził się Budda, ma zostać rozbudowana i stać się takim ośrodkiem pielgrzymkowym, jakim jest Rzym dla katolików. Od 1997 r. miejsce to znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) i chińska Asia Pacific Exchange and Cooperation Foundation postanowiły zainwestować w najbliższych latach 3 mld dolarów w rozbudowę tej miejscowości – poinformował 21 lipca ukazujący się w Singapurze magazyn turystyczny „Travel Daily Asia”.
Lumbini ma otrzymać infrastrukturę niezbędną do tego, aby móc gościć miliony pielgrzymów rocznie. Obecnie do miejscowości położonej w pobliżu Katmandu, w której przed 2600 laty urodził się Siddhartha Gautama, znany jako Budda. Teraz rocznie do Lumbini może pielgrzymować nie więcej niż pół miliona osób.
Według informacji „Travel Daily Asia” rząd Nepalu już w czerwcu ub.r. zawarł umowę z chińskimi partnerami w sprawie rozwoju Lumbini jako specjalnej strefy gospodarczej.
W graniczącym z Chinami Nepalu buddyści stanowią niewielką mniejszość. Ponad 80 proc. mieszkańców tego państwa w Himalajach stanowią wyznawcy hinduizmu.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…