Miejsce urodzin Buddy „Rzymem Himalajów”

Miejscowość Lumbini na południu Nepalu, w której urodził się Budda, ma zostać rozbudowana i stać się takim ośrodkiem pielgrzymkowym, jakim jest Rzym dla katolików. Od 1997 r. miejsce to znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) i chińska Asia Pacific Exchange and Cooperation Foundation postanowiły zainwestować w najbliższych latach 3 mld dolarów w rozbudowę tej miejscowości – poinformował 21 lipca ukazujący się w Singapurze magazyn turystyczny „Travel Daily Asia”.

Lumbini ma otrzymać infrastrukturę niezbędną do tego, aby móc gościć miliony pielgrzymów rocznie. Obecnie do miejscowości położonej w pobliżu Katmandu, w której przed 2600 laty urodził się Siddhartha Gautama, znany jako Budda. Teraz rocznie do Lumbini może pielgrzymować nie więcej niż pół miliona osób.

Według informacji „Travel Daily Asia” rząd Nepalu już w czerwcu ub.r. zawarł umowę z chińskimi partnerami w sprawie rozwoju Lumbini jako specjalnej strefy gospodarczej.

W graniczącym z Chinami Nepalu buddyści stanowią niewielką mniejszość. Ponad 80 proc. mieszkańców tego państwa w Himalajach stanowią wyznawcy hinduizmu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BUDDA, BUDDYZM, NEPAL

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.