Komentarze 5
 • Rohimir
  02.02.2018 13:51
  „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” - na tak ale czy ten wspólny mianownik, nazwany przez Rahnera "anonimowym chrześcijaństwem" - nie jest złamaniem I-go przykazania ? Przykład słów Franciszka , moim skromnym zdaniem, o wyrażenie którego usilnie prosi papież - jest właśnie zdradą Boga.
 • mee...
  02.02.2018 13:57
  Jakoz trzeba byc byc ziemskim, by pokladac nadzieje w tzw przywodcach religijnych od ktorych wziely sie i biora niezliczone podzialy, wlasnie religijne, ktore przekladaja sie na aspekty zycia czlowieka na ziemi - podzialy jeszcze bardziej potegujac. Tam gdzie nie ma Ducha Bozego za bogow robia podzieleni przywodcy religijni, ktorzy w czasach coraz wiekszego poznania jednocza sie ponad podzialami przeciwko poznaniu...a jak powiedzialo Slowo w Bibli - poznanie bedzie roslo.
 • Gość
  02.02.2018 14:11
  Nareszcie w Gościu można przeczytać szczere relacje z papieskich wypowiedzi. Rohimirze, godność człowieka jako istoty ludzkiej nie wynika z tego, gdzie się urodził i - co za tym idzie - jakiego jest wyznania. Pomyśl też o tych wszystkich ludziach - nie-chrześcijanach, którzy pracują w warunkach dramatycznego wyzysku, abyśmy my mogli kupić sobie za grosze następną niepotrzebną bluzkę czy plastikowy gadżet, który wkrótce skończy na wysypisku śmieci. Ich też uważasz za zagrożenie?
 • wujek_Olek
  02.02.2018 17:20
  Jeden Bóg chrześcijaństwa i judaizmu jest rozsądny i dobry, źródłem i gwarancją istnienia i wolnej woli ludzkiej. Z Allahem to inna sprawa, ten daje błądzić i za to każe albo wynagradza, ten wymaga ślepego poddaństwa. Buddyzm jako "religia" bez Boga czy hinduizm z 4734 3/4 bożkami, nie wiem. Zbieżności różnych religii Watykan wymienił w dokumencie "W poszukiwaniu etyki uniwersalnej", polecam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.