„Kościół w Indiach jest bardzo dynamiczny. Posiada silne zakorzenienie we wspólnotach lokalnych, dlatego nie obawiam się o jego przyszłość”. Tak kard. Oswald Gracias, arcybiskup Bombaju i przewodniczący Katolickiej Konferencji Biskupów Indii, podsumowuje niedawne spotkanie wszystkich indyjskich biskupów.
Jest za wcześnie, by ocenić, jak zwycięstwo islamskiej opozycji w Kuwejcie wpłynie na relacje ze wspólnotą chrześcijańską - uważa wikariusz apostolski Północnej Arabii.
Cenne XIX-wieczne rękopisy polskich Tatarów - Korany oraz modlitewniki - znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego w Białymstoku. Placówka ma największą w kraju kolekcję tatarianów, czyli pamiątek związanych z osadnictwem tatarskim na ziemiach polskich.
Dziesięciu chrześcijan zgromadzonych w domu prywatnym na modlitwie aresztowała irańska policja
Na uniwersytecie ULB w Brukseli doszło do zamachu na wolność wypowiedzi - twierdzi jego rektor i wielu belgijskich polityków. Grupa około 50 muzułmanów uniemożliwiła przeprowadzenie debaty o skrajnej prawicy, a mówczyni wychodziła w towarzystwie ochroniarzy.
Antyamerykański konserwatywny duchowny iracki Muktada as-Sadr wzywał w czwartek podczas wielotysięcznej manifestacji do zjednoczenia Iraku i porozumienia między sunnitami i szyitami. Sadr jest szyitą, a jego zbrojne milicje stawiały silny opór siłom USA.
Prezydent Malediwów Mohamed Nasheed ogłosił wczoraj, że podaje się do dymisji. W tym wyspiarskim państwie na Oceanie Indyjskim od kilku tygodni trwały protesty opozycji, a we wtorek zbuntowani policjanci przejęli kontrolę nad państwową telewizją.
W parlamencie Egiptu doszło wczoraj do ostrej wymiany zdań między politykami - przewodniczący izby, umiarkowany islamista, przywołał do porządku członka ultrakonserwatywnej partii islamskiej, gdy ten przerwał obrady parlamentu na popołudniową modlitwę.
Tysiąc katolickich dzieci pochodzących z Timoru Wschodniego siłą przetrzymywanych jest w Indonezji, gdzie zostały zmuszone do przejścia na islam.
Mali potrzebuje dialogu i budowania jedności narodowej. Wskazują na to zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie zamieszkujący ten zachodnioafrykański kraj.