Doradca prezydenta skazany za obrazę ajatollaha Chameneiego

Doradca prasowy irańskiego prezydenta Mahmuda Abbasa, Ali Akbar Dżawanfekr, został skazany na rok więzienia za obrazę duchowo-politycznego przywódcy Iranu, ajatollaha Alego Chameneiego - poinformował wczoraj irański portal Mashreghnews.

Według tego źródła, Dżawanfekrowi zabroniono też zajmowania się dziennikarstwem przez pięć lat. Mashreghnews nie poinformował, czym konkretnie doradca Ahmadineżada obraził ajatollaha.

W listopadzie ub.r. Dżawanfekr został skazany na rok więzienia za publikowanie materiałów "sprzecznych z normami islamu". Nie zaczął jeszcze odsiadywać tej kary. Od wyroku, o którym poinformowano w niedzielę, może się odwołać w ciągu 20 dni.

Associated Press pisze, że wyrok ten jest postrzegany jako element walki o władzę między Ahmadineżadem a jego oponentami w kontekście marcowych wyborów parlamentarnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAN, PREZYDENT, WYROK

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.