Papież prosi wyznawców judaizmu o modlitwę

Dzisiejszego wieczoru wyznawcy judaizmu zasiadają do wieczerzy paschalnej.

„Niech Bóg Wszechmogący, który uwolnił swój lud z niewoli egipskiej, by prowadzić go do Ziemi Obiecanej, dalej was wyzwala od wszelkiego zła i towarzyszy wam swoim błogosławieństwem”. Tak pisze z tej okazji Papież do głównego rabina rzymskiej wspólnoty żydowskiej. Następnie dodaje: „Proszę, byście się modlili za mnie, i zapewniam o mojej modlitwie za was, ufając, że będę mógł pogłębić więzi szacunku i wzajemnej przyjaźni”.

Rabin Riccardo Di Segni przyjął z wdzięcznością świąteczne przesłanie Ojca Świętego. On również składa Papieżowi Franciszkowi najlepsze życzenia z okazji Paschy chrześcijańskiej.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.