To już nie jest czas na domysły

Świat nie może milczeć w tej sytuacji, ktoś musi bronić tych ludzi, nie możemy być obojętni, to giną nasi bracia w wierze” – powiedziała Halina Szydełko.

Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej skierował list do ambasadora Egiptu w Polsce w sprawie sytuacji chrześcijan w tym kraju. Czytamy w nim o wielkich obawach i poruszeniu wydarzeniami jakie mają miejsce w ostatnich dniach w Egipcie, szczególnie wobec ataków na chrześcijan i kościoły chrześcijańskie. List podpisała Halina Szydełko, Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

„Kiedy ja czytam, że domy chrześcijan są znakowane czarnym znakiem X, to aż boję się myśleć co za tym pójdzie. To już nie jest nawet czas na domysły, ponieważ oni mówią już oficjalnie w meczetach, że te domy zostały oznakowane, aby mordować chrześcijan. Świat nie może milczeć w tej sytuacji, ktoś musi bronić tych ludzi, nie możemy być obojętni, to giną nasi bracia w wierze” – powiedziała Halina Szydełko.

Akcja Katolicka apeluje także do Polaków, którzy zamierzają wyjechać do Egiptu na wakacje, o zmianę planów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.