Chrześcijanie i muzułmanie przeciw przemocy

W stolicy Jordanii zakończyło się wczoraj chrześcijańsko-muzułmańskie spotkanie poświęcone edukacji.

Seminarium w Ammanie zorganizowano w dniach 13-14 maja pod patronatem księcia El Hassana bin Talala, założyciela i prezesa jordańskiej Królewskiej Akademii Badań Międzyreligijnych, oraz kard. Jean-Louis Taurana, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

„Uczestnicy zdecydowanie piętnują wszelkie formy przemocy, w tym niedawne porwanie uczennic w Nigerii. Wzywają do ich natychmiastowego uwolnienia, by mogły one powrócić do swoich rodzin i szkół – czytamy w apelu opublikowanym na zakończenie spotkania. – To nie religia jest przyczyną konfliktów i podziałów, lecz okrucieństwo i ignorancja. Natomiast religia, przeciwnie, jest raczej ważnym czynnikiem pojednania i pokoju”. Dlatego tak muzułmanie, jak i chrześcijanie podkreślają wagę edukacji i rodziny, która obok szkoły jest najważniejszym miejscem wychowania dzieci i młodzieży. Stwierdzono także, że zbliżająca się pielgrzymka Papieża jest „źródłem nadziei dla wszystkich mieszkańców Ziemi Świętej i całego regionu”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.