Zabito hinduistycznych pielgrzymów

Kolejny zamach terrorystyczny w Indiach.

„Tylko religia uczy pokoju. Palącą potrzebą wszystkich wspólnot religijnych ciągle pozostaje wyrzeczenie się wszelkich form nietolerancji i dyskryminacji” – powiedział agencji Asia News indyjski arcybiskup Felix Anthony Machado na wieść o kolejnym zamachu terrorystycznym w jego kraju. Autobus wiozący pielgrzymkę hinduistów został ostrzelany przez kaszmirskich rebeliantów powodując śmierć siedmiu osób, w tym pięciu kobiet.

„Zdecydowanie potępiam ten akt przemocy” – stwierdził ordynariusz diecezji Vasai, pytając: „Kiedy skończy się ta spirala nienawiści?”. Jak dodał, wyznawcy różnych tradycji religijnych żyją tam w ciągłym strachu, niepewności, pod nieustannym obstrzałem ideologii fundamentalistycznej, która nie uznaje pluralizmu religijnego. Są świadkami wzrastającej agresywności i nietolerancji religijnej. „Prawdziwy pokój przychodzi wraz z nawróceniem serca. Przykładami tego są Matka Teresa z Kalkuty czy Mahatma Gandhi” – zauważył abp Machado.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.