Komentarze 12
 • Antoni
  16.01.2019 13:49
  A kiedy odwzajemnienie? Dzień katolicyzmu w polskim judaizmie?
 • Sinan
  16.01.2019 14:27
  Dialog z judaizmem to znaczy kto z kim i o czym dialoguje...? Bo nie kumam...! A może trzeba byłoby zaproponować judaizmowi, żeby zorganizował dzień dialogu z chrześcijaństwem... :)
  • Anonim (konto usunięte)
   16.01.2019 19:42
   No właśnie nie ma z kim. Opowiadał ks. prof. Chrostowski jak to komisja ds dialogu wiadomego dialogowała z rabinem. Rabin się zmienił i dialog musiał się zaczynać od nowa.
 • wujek_Olek
  16.01.2019 14:54
  wujek_Olek
  Znajomość korzeni jest ważna, judaizm to fundament powszechnego chrześcijaństwa z którego wyrosło. Tak to wyraził Israel Eugenio Zolli, w czasach II. WS naczelny rabin Rzymu, ktory później stał sie katolikiem, zapytany, dlaczego porzucił judaizm: "Ale nie zrezygnowałem z tego. Chrześcijaństwo jest dopełnieniem lub koroną synagogi. Synagoga była bowiem obietnicą, a chrześcijaństwo jest spełnieniem tej obietnicy. Synagoga wskazywała na chrześcijaństwo: Chrześcijaństwo zakłada synagogę. Widzicie więc, jedno nie może istnieć bez drugiego. Nawróciłem się na żywe chrześcijaństwo".
 • WIARA CZYNI CUDA
  16.01.2019 15:06
  J myślałem, że Pan Jezus Chrystus przyszedł po to na świat, aby głosić "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" i przyjąć na siebie w sposób męczeński nasze grzechy, aby nas odkupić poprzez Krzyż i Swoje zmartwychwstanie.
 • Karol
  16.01.2019 15:21
  A w jakim celu mamy sie zajmować obcymi religiami? Chyba raczej należałoby pomyśleć jak innych zainteresować jedyną prawdziwą religią (czyli katolicką) i doprowadzić ich do zbawienia. W judaizmie nie ma zbawienia.
  • wujek_Olek
   16.01.2019 17:47
   wujek_Olek
   Judaizm to żadna "obca" religia jak Islam czy "oświecenie", te pseudo-religie odcięły sie od korzenia. W Eucharystii słyszysz "wziął więc chleb i odmówiwszy dziękczynienie …" Jakie dziękczynienie? Żydowskie: "Baruch ata Adonaj Elohejnu, Melech haolam (Błogosławionyś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata)" … "ktory dajesz nam chleb z ziemi/dales nam winorośl". Back to the roots!
  • wujek_Olek
   16.01.2019 17:54
   wujek_Olek
   "A w jakim celu mamy sie zajmować obcymi religiami" - choćby dla krytyki. Krytyka wymaga bowiem immanencji, znajomości materii, wszystko inne to pomawianie i widzimisię. Dotyczy to i pseudo-religii …
 • mee...
  16.01.2019 17:43
  Za wiki: Judaizm – religia monoteistyczna, której podstawą jest wiara w jednego Boga (osobowego, niepodzielnego, będącego bytem niematerialnym, bezcielesnym i wiecznym), będącego nie tylko Stwórcą świata, ale także jego stałym „nadzorcą” lub „opiekunem”. Bóg ten zawarł z ludem Izraela wieczyste przymierze, obiecując ochronę i pomoc w zamian za podporządkowanie się jego nakazom." ...same sprzecznosci, bo wpierw sie sugeruje, ze Judaizm pochodzi od pokolenia Judy, by nastepnie stwierdzic, ze pokolenie Judy, to Izrael zapewne chodzi o panstwo Izrael. Gdzie podzialo sie zatem pozostale 11 pokolen nie Izraela, a Izraelitow ? ...jezeli - jak wiemy istnieje 12 pokolen Jakuba, ktoremu Bog zmienil imie na Izrael.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg