Jako wierzący w państwie świeckim czuję się jak ryba w oceanie – powiedział prof. Andrzej Rzepliński podczas debaty "Państwo wyznaniowe, państwo antywyznaniowe... Wierzący w państwie świeckim”.
Trybunał Konstytucyjny stwierdził dziś niezgodność z konstytucją zapisu ustawowego, nakazującego wskazanie innego lekarza lub szpitala przy odmowie świadczenia z powołaniem się na klauzulę sumienia.
Wasza obecność nie będzie już tolerowana i dlatego musicie natychmiast opuścić Nepal. Nepalczyków, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, wzywamy, aby wrócili do religii swoich przodków, tzn. do hinduizmu – taką odezwę rozrzucili w nepalskich kościołach hinduistyczni ekstremiści z ugrupowania Hindu Morcha.
Rodzice, próbując przekazać dzieciom to, co w ich przekonaniu, najważniejsze, nie zawsze potrafią zrobić o umiejętnie.
Członkowie ugrupowania Hindu Morcha odreagowują odrzucenie poprawki do konstytucji, która miała zatwierdzić hinduizm jako religię państwową.
Środowiska żydowskie ostrzegają przed arabskim antysemityzmem.
Karanie grzywną za przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Choć część sprawy umorzył, to zarazem przyznał, że możliwość karania za taki czyn dwoma latami więzienia może być postrzegana jako "zbyt dolegliwa".
Zgodność z konstytucją przepisów dotyczących klauzuli sumienia, zawartych w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty, ma w środę rozpatrzyć Trybunał Konstytucyjny.
W pakistańskim Pendżabie ogromną plagą są porwania i gwałty dokonywane na młodych chrześcijankach.
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) wysadzili w Palmyrze starożytny łuk triumfalny - poinformował w niedzielę późnym wieczorem dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim.