W stolicy Sri Lanki Kolombo chrześcijanie wyszli na ulicę, by zaprotestować przeciw niedawnym atakom na kościoły.
Duże grupy ludzi prowadzone przez mnichów buddyjskich zaatakowały dwa kościoły w regionie Galle, podczas gdy wierni zgromadzili się w nich na niedzielnych nabożeństwach.
Archeolodzy w Nepalu odkryli ślady drewnianej struktury z VI w. p.n.e., będące pozostałością najstarszej buddyjskiej świątyni w miejscu narodzin Buddy. Dotychczas za najstarsze buddyjskie zabytki uważano kolumny Aśoki z III w. p.n.e.
Obecne stulecie powinno być wiekiem dialogu i pokoju; pragnienie pokoju na świecie rośnie, odpowiedzią na problemy nie powinna być przemoc, a rozmowa - wskazywał w środę w Warszawie podczas XIII Szczytu Noblistów Dalajlama XIV.
Na Tajwanie chrześcijanie i buddyści razem walczą w obronie życia. Wspólnie organizują oni pikiety przed głównymi urzędami państwowymi w stolicy kraju Tajpej.
W Laosie nie ustają prześladowania wyznawców Chrystusa
Na eleganckim barokowym placu Vendome w Paryżu do końca września oglądać można inwazję buddyjsko-taoistycznych brązowych rzeźb wziętego chińskiego rzeźbiarza Li Chena. Branżowy portal Artprice uważa go za jednego z najważniejszych artystów współczesnych.
Chińskojęzyczna strona internetowa tybetańskiego rządu na uchodźstwie, którego duchowym przywódcą jest Dalajlama XIV, została zaatakowana przez hakerów i zainfekowana wirusami - poinformowała we wtorek firma bezpieczeństwa informatycznego Kaspersky Lab.
Niedawnego ataku buddyjski kompleks świątynny w indyjskim stanie Bihar dokonali najprawdopodobniej islamscy fundamentaliści. Tak przynajmniej uważa się w Indiach.
Co najmniej 700 działaczy i mnichów z radykalnych organizacji buddyjskich w Sri Lance wzięło udział 10 lipca w marszu protestacyjnym w stolicy kraju – Kolombo przeciw zamachom na buddyjski kompleks świątynny w Bodh Gaja w Indiach. Gęsty tłum otoczył ambasadę tego kraju, aby przekazać dyplomatom pismo przeciw temu zdarzeniu.