Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
- Warto iść drogą dialogu - przekonuje ks. dr Manfred Deselaers. Sam tej drogi jako niemiecki kapłan uczył się przez wiele lat, rozmawiając z ludźmi różnych narodów i religii o Auschwitz.
Wyznawcy islamu i katolicy potępiają przemoc popełnianą w imię religii.
Jak św. Jan Paweł II postrzegał islam? Kim byli dla niego nasi starsi bracia w wierze? I co robił w cieniu "tronu księżyca"?
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański spotkał się w czwartek w Poznaniu z muftim Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP i naczelnym rabinem Polski. Okazją była 50. rocznica podpisania deklaracji "Nostra aetate".
Refleksje o kwestiach teologicznych odnoszących się do relacji katolicko- żydowskich z okazji 50. rocznicy „Nostra aetate” (art. 4)
Oni sami taki dialog odrzucają - uważa kard Pietro Parolin.
W środę przypada 50. rocznica ogłoszenia soborowej deklaracji "Nostra aetate" (W naszej epoce) o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Wyznaczyła ona nowy etap w relacjach z nimi.
List pasterski Episkopatu Polski z okazji 50. rocznicy „Nostra aetate”.
Franciszek przyjął na audiencji nowego głównego rabina Wielkiej Brytanii Ephraima Mirvisa.
O ochronie praw chrześcijan i konieczności położenia kresu ich prześladowaniom na Bliskim Wschodzie mówiono w czasie międzyreligijnej konferencji w Atenach.