Psy są haram

Iran zapowiedział podjęcie "radykalnych działań" przeciw kobietom w obcisłych ubraniach, a nawet za krótkich płaszczach. Sankcje spadną też na producentów "nieprzyzwoitych" ubrań. Ponadto planowana jest kampania przeciw psom - podał na początku tygodnia "Le Point".

Irańska policja rozpocznie w sobotę akcję przeciw "ulicznym modelkom", czyli kobietom, którym włosy wymykają się spod obowiązującego szala na głowie lub noszącym niestosowne ubrania, "obcisłe i przylegające". Każda Iranka przyłapana w tak gorszącym stroju zostanie aresztowana - poinformowała irańska policja, która rozpoczyna swoją "letnią ofensywę".

Kontrolowane będą nawet samochody, na wypadek gdyby kobiety były niewłaściwie ubrane w swym własnym aucie.

Niedopuszczalne będą nawet płaszcze sięgające przed kolano i dżinsy-rurki.

Republika islamska wypowiada też wojnę importerom i producentom "niemoralnych strojów"; na czym polegać będą nakładane na nich sankcje, jeszcze nie wiadomo - pisze "Le Point".

Władze zapowiedziały też kampanię przeciw psom. Zamożni Irańczycy coraz częściej trzymają w domu psy, które w Iranie uznawane są za zwierzęta "nieczyste" i określane terminem "haram", który dotyczy wszystkiego, co zakazane.

Odkąd po rewolucji islamskiej nakazano kobietom noszenie zasłon, władze irańskie nieustannie starają się jeszcze bardziej ograniczyć im wszelką swobodę. Na próżno - pisze francuski tygodnik. - W dużych miastach coraz częściej widać ekstrawaganckie fryzury, utlenione włosy widoczne pod szalem, a kobiety korzystają w nadmiarze z jedynej swobody, jaka im pozostała - noszą przesadny, mocny makijaż.

Niestety w sukurs policji przychodzą oddziały "strażniczek moralności" odzianych w czarne burki, wyłapujące kobiety "wulgarne" i "niemoralne". Te, które mają szczęście, tylko wysłuchują publicznie obelg, reszta kończy na komisariacie. Recydywistki muszą płacić mandat, by uniknąć chłosty.

Policja poinformowała, że prócz powyższych elementów "letniej ofensywy" poczyni kolejne radykalne kroki, o których poinformuje w ciągu najbliższych czterech dni.

«« | « | 1 | » | »»
 • zenek
  24.05.2012 08:53
  No i widziecie. Z jednej strony absolutne sprowadzenie kobiet do poziomu bez własnego decydowania, ubezwłasnowolnienie i z drugiej sami promujecie szmaty. A wystarczy być kobietą taką, o jakiej mówi chrześcijaństwo i nie ma ani jednej ani drugiej sytucji. Nie ma też psów, dupków, szmat, są mężczyżni i kobiety.
 • jola
  24.05.2012 11:23
  A do z mężczyznami, oni sa ponad to? ich się nie sprawdza. Chory kraj :(
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.