Eutanazja dzieci? Protest przedstawicieli religii

Przedstawiciele belgijskich wspólnot religijnych wyrazili ubolewanie z powodu decyzji senackiej komisji sprawiedliwości i spraw społecznych, opowiadającej się za rozszerzeniem dopuszczalności eutanazji na osoby niepełnoletnie.

W oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego episkopatu, abp André-Josepha Léonarda a także wielkiego rabina Brukseli, przedstawicieli Kościoła anglikańskiego, prawosławnego, Kościołów protestanckich oraz wspólnoty muzułmańskiej wyrażono rozczarowanie i smutek. Podkreślono współczucie dla rodziców, których dzieci przedwcześnie stają w obliczu śmierci i cierpią. Wskazano na konieczność otoczenia terapią paliatywną osób śmiertelnie chorych i opowiedziano się przeciw prowadzeniu uporczywej terapii. Przedstawiciele belgijskich wspólnot religijnych podkreślają konieczność ulżenia cierpieniom dzieci, zgodnie z osiągnięciami medycyny.

"Nie banalizujmy aktu zadawania śmierci, podczas gdy jesteśmy stworzeni dla życia" - czytamy w deklaracji. Jej sygnatariusze przyznają, że miłość aż do ostatnich chwil wymaga ogromnej odwagi. Jednocześnie podkreślają, że eutanazja niszczy więzi społeczne, rodzinne, które upadają pod presją rosnącego indywidualizmu. Apelują o otoczenie chorych i ich rodziny miłością, jak również osoby, które się nimi opiekują. Jednocześnie wzywają do poszanowania życia ludzkiego na każdym jego etapie.

Obecnie 2 proc. osób w Belgii umiera w skutek eutanazji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Maluczki
  27.11.2013 20:44
  "Przedstawiciele belgijskich wspólnot religijnych wyrazili ubolewanie"

  Ktoś zapomniał o słowie "niektóre", bo materialistyczna wspólnota religijna podjęła właśnie taką decyzję.
 • czesio
  27.11.2013 20:53
  ci idioci sami zniszczą swój naród...
 • karol
  28.11.2013 08:03
  W imię humanizmu zniesiono karę śmierci dla bandziorów, którym taka kara się należała. Teraz mają mieć zapewniony telewizor, spacery, seks spotkania i co tam jeszcze, żeby się nie nudzili. W imię tego samego humanizmu zabijamy starców i bezbronne dzieci "żeby się nie męczyli". W imię tolerancji zezwalamy na "ekspresję seksualną" na ulicach, w szkołach promująca różne zboczenia. W imię tej samej tolerancji każemy ściągać krzyże, przeganiamy modlących się z publicznych miejsc. W imię rozwoju realizujemy kosztujące miliardy nikomu nie potrzebne inwestycje, które zadłużają państwo zmuszając mieszkańców do płacenia coraz wyższych podatków. W imię tego samego rozwoju likwidujemy zakłady pracy bo smrodzą, kopcą i są nie nowoczesne. W imię szerzenia demokracji i pokoju wzniecamy powstania, obalamy rządy i tak mógłbym długo. Żyjemy już w anty- świecie i wyznajemy anty- wartości
 • Michał
  28.11.2013 10:33
  Wyobraźmy co się stanie po latach. Trochę przypomina mi to faszystowskie zachowania. Może chodzi o to by stworzyć naród wolny od ludzi słabszych genetycznie. Pamiętajmy, że świat jest piękny przez swoją różnorodność. Jak będziemy ją ograniczać to w końcu pogrążymy się w smutku. Pan ślepemu daje silniejsze zmysły dotyku i słuchu. Możliwe, że dzieci potrzebują uporczywej opieki ale jaką piękną misję mają Ci którzy im pomagają.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.