Chiny: Wizyta arcybiskupa Canterbury

Abp John Welby został zaproszony przez chiński Urząd ds. Wyznań, który zajmuje się kontrolą organizacji religijnych.

Zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby podczas wizyty w Chinach spotkał się z Yu Zhengshengiem, jednym z najważniejszych tamtejszych polityków, członkiem Biura Politycznego partii komunistycznej i przewodniczącym Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin. Arcybiskup Canterbury został zaproszony przez chiński Urząd ds. Wyznań, który zajmuje się kontrolą organizacji religijnych. Komentatorzy podkreślają, że wizyta anglikańskiego prymasa zbiegła się w czasie z prowadzoną przez chińskich komunistów akcją zdejmowania krzyży ze świątyń chrześcijańskich i burzenia kościołów. W Wenzhou, jednym z miast o najwyższym procencie chrześcijan wśród mieszkańców, rozpoczęto kampanię „oczyszczania” partii z ludzi wierzących.

Niedawno Chiny odwiedził patriarcha moskiewski Cyryl, którego przyjął sam prezydent Xi Jinping. W wyniku tego spotkania tamtejszy Kościół prawosławny uzyskał po raz pierwszy od 60 lat pozwolenie na święcenie kapłanów. Prawosławnych jest w Chinach ok. 15 tys. Podczas swoich wizyt obydwaj hierarchowie pominęli milczeniem prześladowanie chrześcijan w Chinach. Żaden z ostatnich Papieży, mimo że wyrażali oni chęć odwiedzenia tego kraju, nie został tam zaproszony.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.