W Białymstoku polscy muzułmanie modlili się w intencji ojczyzny w związku z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Białostockie uroczystości są w programie wojewódzkich obchodów święta.
W Białymstoku polscy muzułmanie modlili się w piątek w intencji ojczyzny w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Białostockie uroczystości są w programie wojewódzkich obchodów święta, podobnie jak modlitwy trzech innych wyznań, które odbędą się w niedzielę.
Festyn "Święto ulicy Żydowskiej" będzie zwieńczeniem poznańskich obchodów 65. rocznicy powstania państwa Izrael. Obchody zaplanowano na trzy dni, od 10 do 12 maja - poinformowała przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu Alicja Kobus.
Katolickie, prawosławne, ewangelicko-augsburskie i muzułmańskie modlitwy w intencji ojczyzny znalazły się w programie wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Białymstoku. To wieloletnia tradycja, która podkreśla zróżnicowanie narodowościowe i religijne regionu.
Polscy wyznawcy islamu modlili się w piątek w intencji ojczyzny w Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku. Modlitwy za ojczyznę związane są z obchodami Święta Niepodległości. W Białymstoku tradycją tych obchodów są nabożeństwa przedstawicieli różnych wyznań.
Amerykańscy biskupi wezwali do sprzeciwu wobec nowego prawa wymierzonego w wolność religijną w Stanach Zjednoczonych. Zachęcili zarazem wierzących do modlitw w intencji obrony tej wolności. Trwać one będą przez dwa tygodnie, od 21 czerwca do obchodzonego 4 lipca Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych.
Prezydent Indonezji Joko Widodo zapowiedział budowę tunelu między katolicką katedrą i położonym naprzeciw niej „meczetem niepodległości”. – To będzie tunel przyjaźni. Ludzie nie będą musieli przechodzić przez ulicę z jednej świątyni do drugiej, tłumaczył Widodo w rozmowie z mediami opublikowanej 7 lutego.
Tybetańczycy powitali w środę tradycyjny Nowy Rok modlitwami i biciem w dzwony, ale cieniem na obchody kładły się niedawne akty samospalenia tybetańskich mnichów i protesty przeciwko chińskiej kontroli nad Tybetem.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z przedstawicielami społeczności muzułmańskiej wraz z muftim Tomaszem Miśkiewiczem z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Życzył, by wspólnota ta cieszyła się przyjaźnią i szacunkiem w Polsce.
"Sosnowieckie Sacrum-Judaizm" to tytuł wystawy, która przywołuje czasy, kiedy w Sosnowcu istniały synagogi, domy modlitw, szkoły żydowskie. Ekspozycję można oglądać w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki.