Bangkok: międzyreligijna modlitwa w miejscu zamachu

Zwierzchnicy religijni i politycy modlili się dziś rano w miejscu poniedziałkowego zamachu na świątynię hinduistyczną w Bangkoku, stolicy Tajlandii.

W ceremonii wzięli udział przedstawiciele pięciu oficjalnie uznawanych w tym południowoazjatyckim kraju religii, mianowicie buddyzmu, islamu, hinduizmu, sikhizmu i chrześcijaństwa. Delegat katolickich biskupów przekazał uczestnikom przesłanie episkopatu do narodu tajskiego, w którym wyrażono współczucie rodzinom ofiar i potępiono wszelką przemoc. Wzywa się też ludność kraju do odrzucenia podziałów, do jedności i pojednania, by móc w pokojowej atmosferze patrzeć w przyszłość.

W międzyreligijnych obchodach, obok przedstawicieli władz państwowych i stołecznych, wzięli też udział ambasadorzy krajów, z których pochodziły ofiary zamachu na hinduistyczną świątynię Erawan. Z 20 zabitych tylko sześciu zidentyfikowano jako mieszkańców Tajlandii. Pozostali pochodzili z Chin, Indonezji i Singapuru. Poza tym jest 125 rannych. W 5 dni od zamachu w Bangkoku jego sprawców wciąż nie zidentyfikowano.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.