Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W przyszłym roku tureckie uniwersytety wprowadzą w czasie egzaminów wstępnych pytania dotyczące religii - poinformowały we wtorek źródła oficjalne. Krytycy twierdzą, że to naruszenie zasady laickości obowiązującej w tym muzułmańskim kraju.
Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan chce zostawić po sobie ślad - w Stambule stawia meczet godny wielkiego sułtana. Krytycy wytykają mu imperialne tęsknoty, a projekt nazywają "tandetną repliką" słynnego Błękitnego Meczetu.
Prokuratura w Turcji wszczęła dochodzenie wobec znanego pianisty Fazila Saya za rzekomo obraźliwe wypowiedzi, jakie wygłosił w telewizji pod adresem wymiaru sprawiedliwości i osób zaangażowanych w jego inny proces, w którym sądzony jest za obrazę islamu.
Znany turecki pianista i kompozytor Fazil Say stawił się w czwartek przed sądem w Stambule, by bronić się przed zarzutami obrazy Mahometa i islamu w uwagach, które zamieścił na Twitterze. Artysta odrzuca oskarżenia.
Zespół archeologów prowadzący wykopaliska na stanowisku w południowej Turcji odkrył pozostałości synagogi sprzed ponad 1600 lat - informuje serwis internetowy Hurriyet Daily News.
Niepokój budzi przyjęcie przez Najwyższy Trybunał Apelacyjny w Ankarze, czyli ostatni szczebel tureckiego sądownictwa, skargi trzech muzułmańskich wiosek na południowym wschodzie Turcji.
Wkrótce może zostać ponownie otwarte prawosławne seminarium duchowne na wyspie Heybeliada koło Stambułu. Muzułmański hierarcha Mehmet Goermez wezwał do jego uruchomienia po wczorajszym spotkaniu z patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Bartłomiejem I.
10 maja odbyło się w polskim parlamencie spotkanie w ramach prac Parlamentarnego Zespołu Obrony Chrześcijan w Świecie. Udział wzieli m.in przedstawiciele Open Doors i Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Podczas spotkania omówiono problem łamania praw chrześcijan zamieszkujących Cypr północny, który od 1974 r. znajduje się pod okupacją turecką.
Gazu łzawiącego i armatek wodnych użyła turecka policja w centrum Ankary, by rozproszyć kilkutysięczną demonstrację przeciwników ustawy o reformie szkolnictwa. Zdaniem krytyków reforma zwiększy wpływy szkół islamskich.
Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan przestrzegł we wtorek szefa irackiego rządu Nuriego al-Malikiego przed rozpętaniem konfliktu na tle wyznaniowym. Bagdad, który niedawno upomniał Ankarę, że miesza się w sprawy wewnętrzne, uznał wtorkową wypowiedź za prowokację.