Fundacja SOS DLA ŻYCIA razem z MON i MSZ organizują transport pomocy dla prześladowanych chrześcijan w Kurdystanie. Zbiórka potrwa do 10 listopada.
Chińskie MSZ zapowiedziało wczoraj, że władze w prowincji Syczuan, gdzie doszło do fali samopodpaleń mnichów tybetańskich, podejmą zdecydowane kroki, by zapewnić stabilną sytuację w regionie.
Gdy nie jesteśmy gotowi na różnorodność, jedną z reakcji może być agresja; dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa, by było lepiej przygotowane na spotkanie z przedstawicielami innych kultur i wyznań - uważa wiceszef MSZ Jerzy Pomianowski
Władysława Bartoszewskiego, któremu poświęcono drzewo w Ogrodzie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, wspomniał szef MSZ Grzegorz Schetyna podczas niedzielnej wizyty w Yad Vashem w Jerozolimie. Jego postać symbolizuje to, co Polacy zrobili dla ratowania żydowskich sąsiadów - mówił.
Ministrowie spraw wewnętrznych z Europy i Ameryki spotkają się w niedzielę w Paryżu, by rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo" - poinformował w czwartek szef francuskiego MSZ Bernard Cazeneuve.
Francuskie MSZ poinformowało w czwartek o uprowadzeniu francuskiego księdza na północy Kamerunu w pobliżu granicy z Nigerią. W oświadczeniu dodano, że trwają próby ustalenia okoliczności porwania i tożsamości porywaczy.
Nad Sekwaną w ciągu miesiąca zniszczono 84 świątynie. Muzułmanin zamordował młodą katoliczkę, gdy wyszła z kościoła. MSZ i biskupi Francji wydali nowe instrukcje w sprawie ochrony kościołów.
Szef MSZ Zbigniew Rau napisał w artykule opublikowanym przez katolicki włoski dziennik "Avvenire", że Polacy są szczególnie uwrażliwieni na kwestie wolności religii i przekonań. Tekst ukazał się w związku z przypadającym w poniedziałek Międzynarodowym Dniem Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Przekonania.
MSZ Izraela skrytykowało jako "niemożliwy do tolerowania atak na tradycje religijne" rezolucję uchwaloną w tym tygodniu przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy, w której uznano obrzezanie za "pogwałcenie integralności fizycznej dzieci".
Żydzi, muzułmanie i katolicy solidarnie protestują przeciwko zakazowi obrzezania dzieci z pobudek religijnych. Wyrok sądu w Kolonii, uznający obrzezanie za karalne uszkodzenie ciała, skrytykował w piątek szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle.