Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wywodzący się z USA jerozolimski rabin ultraortodoksyjny został oskarżony o ukrywanie tego, że tak naprawdę jest chrześcijańskim misjonarzem z New Jersey. Mężczyzna zaprzecza, jakoby chciał kogokolwiek nawracać, i twierdzi, iż urodził się żydem - podają izraelskie media.
Niedziela jest w Izraelu dniem żałoby po śmierci 45 ultraortodoksyjnych Żydów, którzy zginęli w piątek stratowani po wybuchu paniki podczas święta religijnego na górze Meron na północy kraju. Flagi państwowe opuszczono w całym Izraelu do połowy masztów.
Od 13 maja, czyli pierwszego dnia święta zakończenia postu Ramadan Bajram, wznowione będą zbiorowe modlitwy we wszystkich meczetach, centrach i domach modlitwy zarządzanych przez Muzułmański Związek Religijny w RP - poinformowała ta najstarsza i najważniejsza organizacja polskich wyznawców islamu.
Ponad 305 Palestyńczyków oraz 21 policjantów zostało rannych w starciach z policją, do których doszło w poniedziałek na terenie meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, trzeciego najświętszego miejsca islamu. To najpoważniejszy wybuch przemocy od początku trwających od kwietnia niepokojów.
Polscy wyznawcy islamu rozpoczęli w czwartek obchody trzydniowego Ramadan Bajram (Eid al-Fitr) - święta z okazji zakończenia miesiąca postu. To jedna z dwóch najważniejszych w roku religijnym uroczystości muzułmańskich. Po długiej przerwie, otwarte są dla zbiorowych modlitw meczety i centra religijne MZR.
Jednym z celów Państwa Islamskiego jest rekonkwista Al- Andalus w dzisiejszej Hiszpanii - wynika z artykułu redakcyjnego opublikowanego w oficjalnym piśmie terrorystycznej organizacji islamskich fundamentalistów. Zawarte tam tezy cytuje w niedzielę "La Razon".
W Berlinie chrześcijanie, żydzi i muzułmanie budują wspólny dom modlitwy. Po dziesięciu latach przygotowań inicjatorzy projektu świętują w czwartek wmurowanie kamienia węgielnego pod budowlę - informuje portal rbb24.
Politycy i przedstawiciele władz Niemiec podają, że 90 proc. przestępstw na tle antysemickim jest popełnianych przez prawicowych radykałów. "Die Welt" twierdzi jednak, że incydenty są odnotowywane w nieprecyzyjny sposób, co utrudnia walkę ze zjawiskiem.
Opublikowana w Austrii "Mapa politycznego islamu" wywołała oburzenie ze strony muzułmanów i opozycji. Rada Europy wzywa do jej wycofania. Minister ds. integracji broni publikacji.
Nieznany sprawca podpalił synagogę w mieście Ulm na południu Niemiec. Pożar szybko ugaszono. Incydent jako "podły atak" ostro potępił premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann.